Data publikacji: 2017-06-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Trądzik u osób dorosłych – jak z nim walczyć?
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda
Trądzik i powstałe po nim przebarwienia i blizny to problem, który wbrew pozorom dotyczy nie tylko nastolatków. Zdarza się, że nie znika on po okresie dojrzewania, a równie często pojawia się dopiero po 25. roku życia, powodując olbrzymi dyskomfort w codziennym życiu.
Trądzik i powstałe po nim przebarwienia i blizny to problem, który wbrew pozorom dotyczy nie tylko nastolatków. Zdarza się, że nie znika on po okresie dojrzewania, a równie często pojawia się dopiero po 25. roku życia, powodując olbrzymi dyskomfort w codziennym życiu i kontaktach z ludźmi. Jak możemy poradzić sobie z tym problemem?
Skąd ten trądzik?
Do niedawna trądzik kojarzony był jedynie z młodzieżą. Powodowany przez zmiany hormonalne związane z okresem dojrzewania, zwykle ustępuje po określonym czasie. Jednak od kilkunastu lat możemy obserwować, że coraz częściej występuje on u osób dorosłych. Co ciekawe, podłoże problemu jest w tym wypadku zupełnie inne – najczęściej jest to stres (nasilający produkcje łoju) i dieta bogata w przetworzone produkty o wysokim indeksie glikemicznym (podnosząca poziom insuliny we krwi, co przyczynia się do nasilenia łojotoku).
Jakie są różnice?
Trądzik u osób dorosłych wygląda nieco inaczej niż u młodzieży. Widoczne jest to zarówno w jego lokalizacji (najczęściej w dolnej części twarzy) oraz wyglądzie (zmiany nie są tak bardzo rozsiane). Jednak najbardziej istotną różnicą jest w tym wypadku trudność leczenia. Trądzik u osób dorosłych jest odporny na tradycyjne kuracje, a antybiotyki działają tylko czasowo, dlatego najczęściej stosuje się opracowane indywidualnie terapie łączone. Pomimo skuteczności dobrze dobranych metod, niestety często zdarza się, że po wyleczonym trądziku zostają blizny i przebarwienia.
Jak pozbyć się śladów po trądziku?
Jeżeli leczenie przyniosło odpowiednie efekty, ale na twarzy pozostały nieestetyczne zmiany, nie martw się – z tym też można sobie poradzić. W tym celu najlepiej udać się do specjalisty, który na początku oceni, czy możemy już wykonać zabieg. Trądzik aktywny zdecydowanie jest przeciwskazaniem do zabiegu. Kiedy jest już „wyciszony” możemy ocenić, co dzieje się ze skórą, czy można wykonać zabieg i z czym ewentualnie go połączyć. Jeśli wszystko jest w porządku rozpoczynamy kurację HydraFacial MD®, która przynosi bardzo dobre efekty nawet przy poważnym stanie wyjściowym skóry – mówi Agata Nowak kosmetolog/szkoleniowiec Spa Land. Technologia wykorzystuje hydradermabrazje, która łączy hydropeeling próżniowy z aplikacją substancji aktywnych. Dlaczego wyróżnia się na tle innych zabiegów? HydraFacial zapewnia efekt silnej eksfoliacji, ale nie podrażnia, ponieważ w procesie oczyszczania nie są stosowanie kryształy diamentowe złuszczające powierzchnię skóry. Dzięki zastosowaniu jednorazowych końcówek, cała procedura charakteryzuje się wysokim poziomem antyseptyki oraz sprawia, że proces eksfoliacji jest łagodny i delikatny. Jednym ze składników preparatów stosowanych podczas zabiegu jest kwas salicylowy, który jednocześnie oczyszcza pory i zwęża je. Efektem jest zniwelowanie różnego rodzaju blizn i grudek – dodaje Agata Nowak. HydraFacial MD® przede wszystkim stymuluję skórę do prawidłowego funkcjonowania. Poddając się serii 5-6 zabiegów, w częstotliwości raz w tygodniu, możemy nie tylko pozbyć się nawet poważniejszego problemu, ale „nauczyć” skórę pracy na właściwym poziomie, z czego korzyści będziemy czerpać jeszcze długo po kuracji.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda